Kuchnia

Kolor kuchni – chyba każda osoba stojąca przed wyborem kuchni do swojego mieszkania ma ten dylemat. Połysk czy mat? Biała czy kolor? I jeszcze do tego blat!

Obecnie najpopularniejszy kolorem jest kolor biały – kolor bezpieczny i ponadczasowy, jednak dla niektórych osób chcących nadać wyrazistość swojego mieszkania, zbyt banalny.

W tej sytuacji rozwiązaniem może być kuchnia w kolorze szarym, który może nadać mieszkaniu mocniejszy akcent. Decydując się na kolor w tonacji neutralnej będziemy mogli z z łatwością dobrać różnorodne aranżacje pomieszczenia oraz dodatków. Jest to szczególnie ważne, ponieważ kuchnie wybieramy na kilka, jeśli nie kilkanaście lat i istotną kwestią jest swoboda zmiany aranżacji mieszkania, bez wymieniania wszystkich mebli.

Częstym pytaniem padającym przy wyborze ciemnej kuchni jest także kwestia zachowania czystości – czy odciski dłoni lub zacieki są bardzo widoczne i czy łączy się to z częstym czyszczeniem kuchni? Zależy to oczywiście od odcienia szarości, jednak ogólnie w przypadku szarości nie są one zbyt widoczne czy uciążliwe (w odróżnieniu od kolorów bardzo ciemnych lub koloru czarnego).

A wy co sądzicie o szarościach? Zdecydowalibyście się na kuchnie w takim kolorze lub może już taką posiadacie?